Sepetim (0) Toplam: 0,00
%5
Yeni
İnsan Hakları Hukukuna Giriş (Gözler) Prof. Dr. Kemal Gözler

İnsan Hakları Hukukuna Giriş (Gözler)

Liste Fiyatı : 35,00
İndirimli Fiyat : 33,25
%5 İndirimli
Stokta var
İnsan Hakları Hukukuna Giriş (Gözler)
İnsan Hakları Hukukuna Giriş (Gözler)
Ekin Yayınevi
33.25
<p>"İnsan Hakları Hukukuna Giriş başlıklı bu kitap, üniversite öğrencileri için hazırlanmış bir ders kitabıdır.<br /> Bu kitabın Birinci Kısmında "İnsan Haklan Hukukunun Genel Teorisi"; İkinci Kısmında "Türk İnsan Haklan Hukuku Dogmatiği", Üçüncü Kısmında ise "Uluslararası İnsan Hakları Hukuku" incelenmiştir. 22'nci Bölüm haricinde, kitabın bütününde tek tek hak ve hürriyetler değil, bütün hak ve hürriyetler için genel olarak geçerli olan kavram, kurum, sistem, ilke ve usûller incelenmiştir. Dolayısıyla bu kitap, 22'nci Bölümü dışında, insan hakları hukuku alanında bir "genel esaslar", bir "genel hükümler" kitabıdır.<br /> Bu kitapta bazı yeni yöntemler kullanılmıştır. Her bölümde o konuyla ilgili ayrıntı sayılabilecek bazı bilgiler, metin içinde verilmek yerine "kutu" içinde verilmiştir. Bazı yerlerde yine kutu içinde "yannotlar" düşülmüştür. Keza metin içinde verilen bilgiler, bazı yerlerde ayrıca "tablolar" hâlinde özetlenmiştir. Aynı şekilde, metin içinde yapılan bazı sınıflandırmalar, "sema" veya "diyagram" olarak gösterilmiştir. Yine kitabımızda bazı yerlere o konuyla ilgili "resimler" konulmuştur.<br /> Bu kitap yazılırken şu üç hususa dikkat edilmiştir: Hukukun saf teorisi içinde kalmak. aşırı içtihadi yaklaşımdan kaçınmak ve ayrıntılı mevzuat incelemesinden uzak durmak."(Tanıtım Bülteninden)<br /> <br /> <span style="font-weight: bold;">Konu Başlıkları</span></p> <ul> <li>İnsan Hakları Hukukunun Genel Teorisi</li> <li>Türk İnsan Hakları Hukuku Dogmatiği</li> <li>Uluslararası İnsan Hakları Hukuku</li> </ul>
 • Açıklama
  • "İnsan Hakları Hukukuna Giriş başlıklı bu kitap, üniversite öğrencileri için hazırlanmış bir ders kitabıdır.
   Bu kitabın Birinci Kısmında "İnsan Haklan Hukukunun Genel Teorisi"; İkinci Kısmında "Türk İnsan Haklan Hukuku Dogmatiği", Üçüncü Kısmında ise "Uluslararası İnsan Hakları Hukuku" incelenmiştir. 22'nci Bölüm haricinde, kitabın bütününde tek tek hak ve hürriyetler değil, bütün hak ve hürriyetler için genel olarak geçerli olan kavram, kurum, sistem, ilke ve usûller incelenmiştir. Dolayısıyla bu kitap, 22'nci Bölümü dışında, insan hakları hukuku alanında bir "genel esaslar", bir "genel hükümler" kitabıdır.
   Bu kitapta bazı yeni yöntemler kullanılmıştır. Her bölümde o konuyla ilgili ayrıntı sayılabilecek bazı bilgiler, metin içinde verilmek yerine "kutu" içinde verilmiştir. Bazı yerlerde yine kutu içinde "yannotlar" düşülmüştür. Keza metin içinde verilen bilgiler, bazı yerlerde ayrıca "tablolar" hâlinde özetlenmiştir. Aynı şekilde, metin içinde yapılan bazı sınıflandırmalar, "sema" veya "diyagram" olarak gösterilmiştir. Yine kitabımızda bazı yerlere o konuyla ilgili "resimler" konulmuştur.
   Bu kitap yazılırken şu üç hususa dikkat edilmiştir: Hukukun saf teorisi içinde kalmak. aşırı içtihadi yaklaşımdan kaçınmak ve ayrıntılı mevzuat incelemesinden uzak durmak."(Tanıtım Bülteninden)

   Konu Başlıkları

   • İnsan Hakları Hukukunun Genel Teorisi
   • Türk İnsan Hakları Hukuku Dogmatiği
   • Uluslararası İnsan Hakları Hukuku
   Stok Kodu
   :
   9786053274926
   Boyut
   :
   16.5X23.5
   Sayfa Sayısı
   :
   368
   Basım Yeri
   :
   Bursa
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2020
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1.Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat