Sepetim (0) Toplam: 0,00
İnsan Hakları Hukuku (Gözler)
İnsan Hakları Hukuku (Gözler)
Ekin Yayınevi
65.00
<p>"İnsan Hakları Hukuku başlıklı' bu kitap, hukuk öğrencileri için hazırlanmış bir üniversite ders kitabıdır.<br /> <br /> Bu kitabın Birinci Kısmında "İnsan Hakları Hukukunun Genel Teorisi"; İkinci Kısmında "Türk İnsan Hakları Hukuku Dogmatiği", Üçüncü Kısmında ise "Uluslararası İnsan Hakları Hukuku" incelenmiştir. 22'nci Bölüm haricinde, kitabın bütününde tek tek hak ve hürriyetler değil, bütün hak ve hürriyetler için genel olarak geçerli olan kavram, kurum, sistem, ilke ve usûller incelenmiştir. Dolayısıyla bu kitap, 22'nci Bölümü dışında, insan hakları hukuku alanında bir "genel esaslar", bir "genel hükümler" kitabıdır.<br /> <br /> Bu kitapta bazı yeni yöntemler kullanılmıştır. Her bölümde o konuyla ilgili ayrıntı sayılabilecek bazı bilgiler, metin içinde verilmek yerine "kutu" içinde verilmiştir. Bazı yerlerde yine kutu içinde "yannotlar" düşülmüştür. Keza metin içinde verilen bilgiler, bazı yerlerde ayrıca "tablolar" hâlinde özetlenmiştir. Aynı şekilde, metin içinde yapılan bazı sınıflandırmalar, "şema" veya "diyagram" olarak gösterilmiştir." (Tanıtım Bülteninden)<br /> <br /> <span style="font-weight: bold;">Konu Başlıkları</span></p> <ul> <li>İnsan Hakları Hukukunun Genel Teorisi</li> <li>Türk İnsan Hakları Hukuku Dogmatiği</li> <li>Uluslararası İnsan Hakları Hukuku</li> </ul>
 • Açıklama
  • "İnsan Hakları Hukuku başlıklı' bu kitap, hukuk öğrencileri için hazırlanmış bir üniversite ders kitabıdır.

   Bu kitabın Birinci Kısmında "İnsan Hakları Hukukunun Genel Teorisi"; İkinci Kısmında "Türk İnsan Hakları Hukuku Dogmatiği", Üçüncü Kısmında ise "Uluslararası İnsan Hakları Hukuku" incelenmiştir. 22'nci Bölüm haricinde, kitabın bütününde tek tek hak ve hürriyetler değil, bütün hak ve hürriyetler için genel olarak geçerli olan kavram, kurum, sistem, ilke ve usûller incelenmiştir. Dolayısıyla bu kitap, 22'nci Bölümü dışında, insan hakları hukuku alanında bir "genel esaslar", bir "genel hükümler" kitabıdır.

   Bu kitapta bazı yeni yöntemler kullanılmıştır. Her bölümde o konuyla ilgili ayrıntı sayılabilecek bazı bilgiler, metin içinde verilmek yerine "kutu" içinde verilmiştir. Bazı yerlerde yine kutu içinde "yannotlar" düşülmüştür. Keza metin içinde verilen bilgiler, bazı yerlerde ayrıca "tablolar" hâlinde özetlenmiştir. Aynı şekilde, metin içinde yapılan bazı sınıflandırmalar, "şema" veya "diyagram" olarak gösterilmiştir." (Tanıtım Bülteninden)

   Konu Başlıkları

   • İnsan Hakları Hukukunun Genel Teorisi
   • Türk İnsan Hakları Hukuku Dogmatiği
   • Uluslararası İnsan Hakları Hukuku
   Stok Kodu
   :
   9786053277569
   Boyut
   :
   16.5X23.5
   Sayfa Sayısı
   :
   568
   Basım Yeri
   :
   Bursa
   Baskı
   :
   3
   Basım Tarihi
   :
   Eylül 2020
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1.Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat